اختلال در بازاررسانی نهاده های دامی به دلیل محدودیت های ترافیکی

رئیس انجمن خوراک دام و طیور از به وجود آمدن مشکلاتی در بازاررسانی نهاده های دامی به دلیل محدودیت های ترافیکی خبر داد.
مجید موافق قدیری در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: ایجاد محدودیت های ترافیکی در جاده ها به دلیل شیوع کرونا و در پی آن عدم حمل به موقع و کافی کالاها، منجر به کمبود برخی کالاهای پرمصرف از جمله نهاده های دامی شده است.
وی تاکید کرد: همچنین با توجه به تعطیلی ادارات و شیفتی شدن آنها به منظور مهار شیوع ویروس کرونا عملیات واردات نهاده های دامی تولید خوراک دام به کندی صورت می گیرد.
قدیری با بیان اینکه در واردات الکل و مواد ضدعفونی کننده سالن های مرغداری، دامداری و کارخانجات خوراک دام اقدامی صورت نگرفته است، افزود: این امر در شرایط کنونی بسیار حیاتی است و ما قصد داشتیم قبل از سال جدید آن را عملیاتی کنیم.
وی با اشاره به اینکه معمولاً واحدهای تولید شیر، گوشت و تخم مرغ قبل از ۱۵ اسفند اقدام به ذخیره سازی نهاده می کنند، گفت: بنابراین باتوجه به مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، حتماً بعد از تعطیلات در روند توزیع نهاده های دامی چالش جدی ایجاد می شود.
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان با تاکید بر اینکه وجود سامانه بازارگاه از اتفاقات خوبی است که باعث شفافیت توزیع و کنترل سفته بازی و واسطه ها می شود، افزود: اما این سامانه زمانی می تواند کارایی مناسب داشته باشد که کالا به میزان کافی در آن توزیع شود تا بتواند نیاز بازار را تأمین کند. همچنین از آنجا که هنوز قیمت جو دامی در بازار و بازارگاه دو نرخی است پس عدم کارایی بازارگاه در این نهاده دامی مشهود است

 

فروشگاه آنلاین آسودگی خاطر محصولات گوشتی و پروتئینی و لبنی خود را در شرایط کاملا بهداشتی عرضه مینماید