کاهش ۵۰ درصدی مصرف گوشت مرغ در پی بروز کرونا

رییس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران، از کاهش ۵۰ درصدی گوشت مرغ در پی شیوع بیماری کووید – ۱۹ و کاهش تقاضا خبر داد.

«مهدی یوسف‌خانی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: کاهش تقاضای مصرف گوشت مرغ ناشی از تعطیلی رستوران ها، تالارها، هتل ها، مهمانی ها و جلوگیری از عدم پاک سازی و قطعه بندی مرغ در واحدهای خرده فروشی است.

به گفته وی، ۳۰ درصد مرغ تولیدی کشور به مصرف رستوران ها، تالارها و هتل ها می رسید.

وی اظهارداشت: امروز قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ برای مصرف کنندگان به ۱۱ هزارو ۵۰۰ تومان رسیده که زیر قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار است و به نظر می رسد به دلیل کاهش تقاضا فردا (یکشنبه) نرخ این محصول به کیلویی ۱۰ هزارو ۵۰۰ تومان برسد.

رییس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران یادآورشد: قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در اوایل هفته گذشته ۹ هزار و ۵۰۰ تومان بود که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به دلیل افزایش خرید به ۱۲ هزارو ۵۰۰ تومان رسیده بود که به طور مجدد کاهشی شد.

وی بخشی از کاهش مصرف را ناشی از پروتکل ممنوعیت پاکسازی و قطعه بندی مرغ در واحدهای صنفی خرده فروشی دانست و گفت: با ایجاد ممنوعیت خرد و پاکسازی مرغ توسط سازمان دامپزشکی مردم رغبت چندانی در خرید این محصول ندارند زیرا حدود دو دهه است که مردم مرغ و ماهی خرده شده را از واحدهای صنفی خریداری می کنند و توان انجام این کار را در منزل ندارند.

یوسفخانی براین باور است که کشتارگاه ها و مراکز بسته بندی با توجه به ظرفیت موجود تنها ۳۰ درصد گوشت مرغ بسته بندی مورد نیاز را می توانند تامین کنند.

وی پیشنهاد داد: وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان دامپزشکی کشور برای جلوگیری از ضرر تولیدکنندگان و واحدهای صنفی با رفع ممنوعیت خرد و پاکسازی گوشت مرغ در مراکز عرضه و واحدهای صنفی در حضور مشتریان موافقت کنند.

۱۱ هزارتومان قیمت هر کیلو تخم مرغ برای مصرف کنندگان

رییس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران مصرف خانگی تخم مرغ را در شرایط فعلی مناسب دانست و گفت: اکنون قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف کنندگان در بازار ۱۱ هزارتومان است.

 

فروشگاه آنلاین آسودگی خاطر محصولات گوشتی (گوشت مرغ ،گوشت گوسفند،گوساله،شتر و شتر مرغ….) در شرایط کاملا بهداشتی و به صورت آنلاین در اختیار شهروندان قرار میدهد.با عضویت در سایت و یا تماس تلفنی (بدون خارج شدن از قرنطینه)،با اطمینان کامل سفارش خود را در یافت کنید

این فروشگاه روزانه لبنیات ارگانیک و تازه ،البته در حد محدود عرضه مینماید