گرانی نهاده دامداران و مرغداران را ورشکسته کرد

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: حمایت اصلی از کشاورزان و زحمتکشان عرصه تولید برعهده دولت است و آنها هیچ پشتوانه و پناهی غیر از دولت ندارند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در جریان ارائه گزارش وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: افزایش میزان خرید تضمینی گندم اقدام مثبتی است که جای تقدیر و تشکر دارد، اما لازم است به شکلی برنامه ریزی و نظارت شود که واسطه ها و دلالان از این چرخه حذف شوند.

وی افزود: حمایت اصلی از کشاورزان و زحمتکشان عرصه تولید برعهده دولت است و آنها هیچ پشتوانه و پناهی غیر از دولت ندارند، لذا در شرایطی که افزایش قیمت ها در همه نهاده های کشاورزی وجود دارد، سود کشاورزان تغییر مثبتی نداشته و فشار این افزایش قیمت ها به روی مردم و سود آن در جیب دلالان بوده است.

وی با تاکید بر لزوم ساماندهی تعاونی ها گفت: قانون به نحوی اجرا می شود که استان هایی که تعاونی‌های زیادی در آنها فعال است، نمی توانند حقوق تعاونی های روستایی را تامین کنند و حق آنها تضییع می شود، اما با اجرای درست قانون این مشکل مرتفع خواهد شد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: با افزایش قیمت نهاده های دامی و هزینه های دامپروری و مرغ داری بسیاری از فعالان این عرصه به مرز ورشکستگی رسیده اند و باید برای این مشکلات فکری اندیشیده شود.